Kniha návštěv

Datum 30.07.2015

Vložil Irena Čarvašová

Titulek RE:zajímavost-nejen volby

Odpovědět

Dovoluji si také přispět k podpoře nově zvoleného předsednictva sekce domácí péče v čele s paní Lenkou Cejnkovou,na kterou se obracím s nejrůznější problematikou v oblasti naší práce v DP již 17 roků.Chtěla bych ji touto cestou poděkovat,vždy pro naší agenturu byla velkou oporou,ženou kompetentní a na pravém místě!Proto nemohu pochopit nemístné a nekonkrétní připomínky některých kolegyň?Práce předsednictva není jednoduchá a bez důvěry nás voličů nemožná...prosím v zájmu nás všech,kteří jsme volili...podpořme současné předsednictvo,jejich práci a úsilí,buďme trpěliví.Věřím,že i paní prezidentka ČASu na jednání s předsednictvem sekce DP objektivně zváží případná nedorozumění,aby naše předsednictvo mohlo pracovat v klidné,pro zdar potřebné atmosféře.Pěkný prázdninový čas Vám všem!

Datum 26.08.2015

Vložil Miloslava Bártová

Titulek Re: RE:zajímavost-nejen volby

Odpovědět

Také se připojuji k podpoře nově zvoleného předsednictva. Po přečtení některých výlevů je mi smutno.
S paní Cejnkovou spolupracuji skoro dvacet let. Vždy si udělala čas na radu, nikdy nebyla odměřená, arogantní, jak se v některých příspěvcích píše. Myslím si, že dělá co je v jejich silách. Pomluvy bohužel jsou a budou.
Nejvíce zraňují a těžko se proti nim brání.
Také si pamatuji dobu, kdy sekce měla spoustu členek. Domácí péče byla ve zrodu a všichni byli nadšení. Na konferencích byla velké účast sester DP. Opravdu si myslíte, že je vinou předsednictva úbytek členů? Určitě ne. Nadšení některých prostě pominulo. Vždyť stále je tolik problémů, co denně musíme řešit. Do našich řad DP přišlo spoustu nových sester. Ty neznají historii, jak která agentura začínala, jaké měla problémy atd. Kolik z nás třeba nabídlo kolegyni možnost členství v sekci DP a nebo se o ní alespoň zmínilo?
Přeji našemu předsednictvu hodně sil a lepší atmosféru k práci.

Datum 03.08.2016

Vložil Kateřina Kubicová

Titulek Odstoupení předsednictva

Odpovědět

Dobrý den, jsem v této sekci nová a tudíž přesně nevím, kde napsat příspěvek, tak píši zde.
To opravdu nikoho nezajímá odstoupení předsednictva? Nikde nemůžu najít žádné konkrétní důvody a další věci s tímto spojené. Tedy krom dopisu prezidentky ČAS. Nejsou tyto stránky právě k tomuto účelu, nebo nikdo nemá zájem o tuto sekci? (nebo hledám špatně?). Myslela jsem si, že se zde něco dovím, ale jak vidím již rok v knize návštěv není žádný příspěvek. Je to škoda dle mého názoru.

Datum 10.06.2015

Vložil člen sekce

Titulek zajímavost - nejen volby

Odpovědět

Milé kolegyně, s některými z vás souhlasím, s některými vůbec. Musím se přidat na stranu těch, co se do předsednictva nedostaly, což je obrovská škoda. Je totiž dost divné, že: voleb se zúčastnilo cca 120 lidí, z toho snad jen cca 60 bylo členů, a z toho 40 hlasů dostala předsedkyně!! dost divné. Už vůbec divně je, že někteří obdržely před volbami zvláštní e-mail a dopis… Nedivím se těm, co nepřijaly post v předsednictvu. Přeji pevné nervy těm, co zůstaly, byť budou, dle mého jen figurkami. Uvědomte si, že nekopete jen za sebe, ale za nás všechny. Ohlasy na vaší aroganci jsou nehorázné přímo útrpné, nikdo s vámi nechce jednat, pro vaši aroganci a sebestřednost. Je zarážející, kolik členů sekce měla a jak postupně počet členů klesá, i to o něčem přeci svědčí. Naprosto souhlasím s Bohunkou H., která si asi jako jedna z málo všimla, kolik jednání měly členky předsednictva, ale nikoho nezarazilo, že úspěch je na bodu mrazu. Snad všude bylo uvedeno, že se neuspělo, nedohodlo, neprojednalo, nedošlo ke shodě atp. Jako majitelka agentury, která společně s vámi pracuje již 20 let, se raději než na současné předsednictvo obrátím o radu na jiné. Od voleb zvažuji vystoupení ze sekce, která mě velice zklamala. Myslím si, že bychom se měly konečně ozvat a něco s tím udělat. Jsem ráda, že nová prezidentka do toho takto zasáhla a doufám, že své kroky dovede do zdárného konce. Velice se všem omlouvám, že neuvedu své jméno, ale v zájmu zachování duševního klidu a možného nedůstojného chování některých osob z předsednictva to neučiním.

Datum 11.06.2015

Vložil Milica Sklenčková

Titulek Re: zajímavost - nejen volby

Odpovědět

Utajená kolegyně, na anonymní sdělení se nemá reagovat. Váš nesouhlas a souhlas je jistě vaše svaté právo. Ale vaše poslední věta: ...v zájmu zachování duševního klidu a možného nedůstojného chování některých osob z předsednictva... svědčí o lecčem. Podobný problém nastartoval současnou situaci: nejasné (možná anonymní?) stížnosti, které prezidium ČAS "řeší" níže popsaným způsobem... Bude nám všem líp, až dokážeme otevřeně říct svůj názor a stát si za ním. jinak je to cesta do pekel.

Datum 09.06.2015

Vložil Hajšmanová Bohumila

Titulek Volby a čas po volbách

Odpovědět

Dobrý večer, byla jsem upozorněna na tuto diskuzi a protože se mne to též osobně týká, píšu i já svůj příspěvek. Když jsem 1.4.2011 gratulovala novému předsednictvu ke zvolení, netušila jsem, co se po osmi letech stane. Ale gratulace tehdy byla upřímná a já doufala a věřila, že pro nás předsednictvo bude dýchat. Po osmi letech jsem musela konstatovat, že marně hledám důvod, proč stejné lidi znovu volit. A to byl impuls k tomu, abych podala svoji kandidátku. Spolu s kolegyněmi, které znám léta, kterým věřím a které mám ráda jsem doufala, že buď volby vyhrajeme a půjdeme do všeho po hlavě a pokusíme se nejen sekci, ale vůbec celou domácí péči zase trošku dostat do povědomí lidí, protože lidi o nás opravdu neví. A nebo volby nevyhrajeme a bude to pro mne znamenat, že to jen já a pár lidiček vidí černě a že je vlastně vše ok. V den voleb, hned, jak jsem přijela domů, jsem ze sekce domácí péče vystoupila. Ne proto, že nejsem v předsednictvu, ale proto, že vyhráli stejní lidé, kteří pro sekci a domácí péči za osm let moc neudělali. Ano, jsem o tom přesvědčená. Bylo to slyšet i na konferenci, kdy sice bylo vyjmenováno spoustu jednání, takže to vypadalo, jako že předsednictvo je maximálně vytížené, ale všimli jste si výsledků? ŽÁDNÉ! Ale co předsednictvo neřeklo jsou třicetitisícové odměny pro předsedkyni a místopředsedkyni, jejich rodinné výlety do Tater na náklady sekce a pod. Proč tyto finance nebyly použity na zviditelnění domácí péče? Ale jak píši výše - ze sekce jsem vystoupila, takže tyto otázky mne již netrápí. Ale mrzí mne, že se s námi - členy sekce - nehrála poctivá hra.

Datum 09.06.2015

Vložil Hana Pajorová

Titulek Re: Volby a čas po volbách

Odpovědět

Dobrý večer všem kolegyním a kolegům, nedá mi, abych nereagovala na poslední příspěvek paní Bohunky Hajšmanové jakožto pokladník sekce. Nevím, kde čerpala informace o odměnách a výletech do Tater předsedkyně a místopředsedkyně. Co se týče jakýchkoliv účastí na konferencích našich slovenských kolegyň, vždy byly placeny slovenskou stranou, tak jako zástupci slovenského výboru byli hosty naší sekce DP na našich konferencích. Co se týče odměn členů výborů ( nevím, kde se vzala ta částka ), byla vždy za čas věnovaný na jednáních a jak jistě Bohunka Hajšmanová ví, předsedkyně i místopředsedkyně jsou zaměstnanci a musí si vždy vyřídit volno. Veškeré odměny byly vždy schváleny jednomyslně výborem a celé účetnictví ročně prošlo kontrolou revizní komise sekce i prezidia. Za dobu dvou volebních období, kdy jsem pracovala jako pokladník, jsem neobdržela jedinou žádost o nahlédnutí do účetnictví, ani stížnost na nehospodárné nakládání s penězi sekce.
Pokud však někdo šíří nepodložené informace o plýtvání penězi sekce, dopouští se pomluvy a to si myslím, nemá nikdo z nás zapotřebí.
A jen na závěr. Je na každém z nás, zda jsme členy sekce DP, ale nikoho nečlenství neopravňuje k tomu, aby fungující sekci zničil. A to se, bohužel, děje.

Datum 07.06.2015

Vložil Milica Sklenčková

Titulek novinky na našem webu...

Odpovědět

Tak jsem pročetla poslední tři body NOVINEK a lezou mi oči z důlků.... Co to znamena??? Kde to žijeme??? Jak je možné, že prezidium ČASu: odvolává "... z Dohodovacího řízení pro neschopnost Lenku Cejnkovou a Janu Šnýdrovou. Místo nich jmenovala paní Miloslavu Machovcovou a vzhledem k její delší nepřítomnosti ji na jednáních bude zastupovat
Ing., Bc. Irena Kouřilová...."
Pani Machovcova a paní ing. Kouřilová neúspěšně kandidovaly do předsednictva sekce a teď, v zásadních jendáních, budou zastupovat sekci??? Z rozhodnutí prezidentky ČAS?? Absurdistán!
A kudy z toho? Mám psát paní prezidentce? Jak můžeme my, členky sekce, vyslovit -a to hodně nahlas!- podporu nově zvolenému předsednictvu? Proč nestačí jednoznačný průběh voleb? Nota bene kontrolovaný prezidiem! Halóóó, milé kolegyně, co si o tom myslíte vy???

Datum 08.06.2015

Vložil Bc. Ludmila Nováková

Titulek Re: novinky na našem webu...

Odpovědět

Pěkný den všem, já se přidávám k stanovisku Milici Sklenčkové a jen koukám, že jsme se snad vrátili do totality? Svobodná volba nic neznamená??? A jak někdo může jednat a nevyslechnout si názor těch, kterých se to týká a neslyšet stanovisko toho druhého???

Datum 09.06.2015

Vložil Irena Kouřilová

Titulek neúspěšné kandidátky????

Odpovědět

Dobrý den, vážené dámy a pánové.
Nedá mi to a musí reagovat na uvedené dva příspěvky, které jsou naprosto mimo. Nevím kolik věcných a prokazatelných stížností na činnost předsednictva či jednotlivců dochází na prezídium, ale v rámci profesní organizace není jen sekce domácí péče. Prezídium musí postupovat komplexně ve všech svých krocích ke všem sekcím. Věřte mi, že ani jedna z nás(a tím myslím paní Kolegarovou, Hajšmanovou nebo Machovcovou) nepíše ani nešíří žádné pomluvy ani stížnosti. I nám je z toho spíše smutno.
Cítím potřebu s k tomuto vyjádřit, vzhledem k tomu, že je zde zmíněno i moje jméno. a tím i zpochybněno. Pracuji se segmentem domácí péče již dvacet let, byť nemám vlastní agenturu.Stála jsem za mnoha aktivitami, které celé roky pomáhaly segmentu prorážet vlnu neochoty nejen ze strany pojišťoven, ale i ministerských úředníků a praktických lékařů.
Ale dnes chci jen pomoci zdolávat problémy, které se na poskytovatele stále více řítí, včetně různých regulací a konkurence. Měla jsem původně úplně jiný plán- chtěla jsem již odejít do profesního důchodu.
Ale k připomínkám paní Milici:
Jmenování či odvolávání člena dohodovacího řízení není v gesci domácí péče, ale prezídia profesní organizace, která zastupuje i jiné odbornosti, kterých se dohodovací řízení týká. V ČAS je to např, odbornost psychiatrická sestra, nutriční terapeut, sestra v sociálních službách a všeobecná sestra. Bohužel útočnost, kterou popisují i někteří zástupci pojišťoven nebo krajských úřadů, zástupců segmentu domácí péče ukazuje v mnoha případech absolutní neznalost.
Další nepravdou je to, že já i Míla Machovcová jsme byly neúspěšnými kandidátkami - vzhledem k tomu, že Věra Kolegarová odmítla být v předsednictvu vzhledem k výsledku voleb, byly jsme následně navrženy i já a Míla. Obě jsme místo v předsednictvu odmítly. Nicméně to neupírá opět nic na pravomoci prezídia nominovat svého zástupce do dohodovacího řízení. Navíc, pokud jsou ještě námitky k jednání zástupkyně DP. Jsem ráda, že zrovna paní Milica zdůrazňuje důležitost jednání segmentu DP s pojišťovnami.

Úplně stejná situace je totiž se zástupci do výběrových řízení na krajích. Proč jsou odmítány zástupkyně předsednictva SDP ČAS? Stejně tak není prováděno soustavné jednání se zástupci praktických lékařů.
Ale abych toto uzavřela. Sekce domácí péče - v tom minimálním množství účastníků voleb, si zvolila to co chtěla. Tak to je a já osobně s tím nemám problém . A myslím, že ani další kolegyně. Co chcete máte.